Betonový bazén s fólii může mít libovolné rozměry a rozličné tvary. Díky této vlastnosti je výstavba betonového bazénu časově náročnější než u ostatních typů bazénů. Základní tvary těchto bazénů jsou klasické obdélníkové. Mohou se však vyrobit jakékoliv složitější tvary.

Fólie v tomto případě slouží jako tepelná izolace. Bazény jsou vyzděny z betonových nebo polystyrenových tvárnic a jsou vyvložkovány PVC fólií silnou 1,5 mm a vyztuženou textilní tkaninou.

Samozřejmostí bazénů je i bazénové schodiště. Tvar bazénového schodiště záleži na vkusu a požadavku zákazníka,protože se opět z betonu dají vykouzlit jakékoli tvary a hloubky.

Betonové bazény mohou být vyrobené dvěma způsoby:

  1. Skimmerové - umístěním hladinového sání vody ve stěně bazénu. Hloubka vody je cca o 10 cm nižší než výška celého bazénu. Hrana bazénu může být zároveň s terénem nebo se nechá vystoupit nad terén do posedové výšky.
  2. Přepadové - okolo celého bazénu je vytvořen žlábek překrytý mřížkou. Tento způsob vyžaduje umístění vyrovnávací nádrže. Jde o dražší variantu, vhodnější pro interiérové umístění.

 Výhody pro betonový bazén

  • Ze všech typů bazénů má betonový bazén nejdelší životnost.
  • Vysoká odolnost proti mechanickému namáhání.
  • Pěkný vzhled.
  • Velký výběr barevných odstínů, díky kterému je možné betonový bazén dokonale sladit s interiérem.

 

Poptávka